25 Ağustos 2014 Pazartesi

Uzun bir aradan sonra...

Merhabalar ;

Geçen bir 3-4 aylık bir süre bir zarfında pek bir şey yazamadım.Bu kesinlikle üzücü bir durum aslında çünkü yazacak o kadar şey oldu ki kesinlikle daha çok vakit ayırmam gerekiyor. Ancak yeni blog sitem üstünde de çalışmalarım devam ediyor ki bu da gösteriyorki yakında bir  taşınma söz konusu ancak bu konuda en ufak bir fikrim yok :) Açıkcası kullandığım yeni ve değişik tarz bu sistemde üzerindeki etkileşimi olsun oldukça farklı olacaktır. Dizayn konusunda ve diğer noktalar hakkında daha sonradan bilgi vermeyi tercih ederim. Bundan öncesinde neler oldu neler bitti bu konuda biraz bilgi vermek isterim.

Öncellikle üniversite olarak bir yarışmaya katıldık. Benim görevim programlama ve elektronik üzerine oldu. Almanya/Berlin'de  düzenlenen bu yarışmaya haziran ayı içerisinde gittim. Daha sonrasında geri dönüş yaptık ve telafi sınavlarımı oldum. Bundan öncesinde yoğun bir maraton tabiki bizimle oldu bu kötü birşey değil tabiki çalışmak geceli gündüzlü bir sistem üzerinde düşünmek bunun için fikir geliştirmek ve buna bağlı olarak tabiki birşey ortaya çıkarmak hoş bir sonuç oluyor. Ancak her güzel şeyin tabi birde oluşum aşamasında aksilikleride olacaktır. :) Her insan gibi diyelim buda başımıza geldi ancak bundan da bir şekilde sağ çıkabildik :)

Tabiki derslerim ve diğer bir süre şey oldu ancak burda "Fedora" üstüne yazmayı daha çok tercih ettiğimden tekrar ana konumuza dönelim :) Fedora ile uğraşırken neler oldu ? Kesinlikle öncellikle kısa bir sıralama yapmak isterim ;

Kurulumlar ve uğraşlarım (YARDIM EDEN HERKESE ÖNCELLİKLE TEŞEKKÜR EDERİM)

*Strife (Moba oyun)
*Matlab 2014a
*Ansys Sistemleri (Arayüz dahil)
*Syncthing Programını RPM paketleme ve Türkçe çevirisi
*Leap Motion ve Python
*Udoo board ile uğraşlarım Fedora yükleme çabaları
*Fedora ve Galaxy Note 10.1 Tablet yüklemesi :)
*Sistem catastrophe durumları (Sistem felekatleri) :)
*Heimdall ve PIT dosya uğraşlarımız :)
*Youtube ile bir kaç eğlence :)
*Github projeleri
*Fedora Devassisant("DA") kullanımına dair hata düzeltmeleri çalışmaları ve raporlama
*Eclipse PyGTK ayarlamaları
*Eclipse-DA ayarlamaları
*Android Studio uğraşları
*Eski bir kaç VCD'leri MPG yapımı ve yeni bir arşiv oluşturma uğraşları :)
*Fedora 21-22 denemeleri
*Fedora E13 masaüstü kurulum çalışmaları
*Rygel ve raspberry-pi

Daha devam eden bir kaç ufak uğraşlarım var ancak bunları sıralamak ayrı bir durum ama hepsini yazmak tabiki daha ayrı bir durum. Bu konuda özür dilerim. Ama elimden geldiğince hepsini yazmaya çalışacam. Öncelliklerim yine mühendislik programlarını öncellikle kurup çalıştırmak ve daha sonrasında bunları aktif olarak kullanabilmek. Tabi ki yine standart kullanıcı anlamında uğraşlarım olacaktır. Bu kesinlikle önemli bir nokta çünkü insanlara daha güzel bir alternatif sunabilmek daha aktif ve kullanışlı programlar verebilmek ve Linux üstünde kullanabilmesi sağlamak güzel bir duygu çünkü insanlara birşey katıyorsunuz ve buna karşılık bir teşekkür veya ilerisinde şahıs(ların) katılması ve onlarında birşeyler eklemesi beklenen en yüksek sonuç olacaktır :) Yeni bir arkadaş daha takıma katılmış olmasıda en güzel sonuçtur Bunun dışında yeni öğrenimler ve yeni deneyimler yaşamak için devam ediyorum.Herkese için daha güzel bir blog yapmak için sözü burda noktalar ve önümüzdeki maçlara bakmaya başlıyorum.


Sağlıcakla Kalın
Teşekkür Ederim.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder